Ecer Pantolon ilk olarak 1979 yılında Alpaslan Ecer tarafından "Pantoloncuoğlu" adıyla İstanbul'da kuruldu. Alpaslan Ecer, on yaşından itibaren yanında çalıştığı babası İhsan Lütfi Ecer'den öğrendiği mesleğinde; kalıpçılık, kesim, kaliteli dikiş ve doğru ütüleme tekniklerini en iyi biçimde uygulamış ve ürettiği tüm pantolonlarda müşterileri için tiryakilik yaratan bir usta olmuştur.

 

 

Yıllarca hazır giyim piyasasında ürettiği pantolonların mükemmel kalıbı ve kaliteli dikişi ile adından söz ettirmiştir. Babasından ayrılarak 1979'da kendi başına başladığı serüveninde yıllarca Türkiye'nin en büyük ve meşhur hazır giyim firmalarına üretim yaparak kalitesini bir başka açıdan da tescillemiştir.

 

 

Alpaslan Ecer ilk olarak 1987 yılında Osmanbey'de Ecer Pantolon markası ile kendi ismini taşıyan ürünleri hazır giyim dünyasına sunmaya başladı. 1979'da iki makine ile başlanan serüven bu gün 3500 m2'de 130 kişilik deneyimli personel ile modern makine ve techizatla donatılmış üstün kaliteli pantolon üretebilen bir imalathaneye dönüşmüştür. Toptan satışta ise bugün Türkiye'nin tüm bölgelerine yayılmış geniş bir bayi ağımız ve dünyanın farklı coğrafyalarına kendi markamız ile satışımız bulunmaktadır.

 

Bugün Alpaslan Ecerle birlikte üçüncü kuşak temsilcileri İsmail ve Uğur Ecer kardeşlerin de yönetime katıldığı şirketimiz, ürettiği pantolonların onu giyenlere kendini özel hissettirmesi ve satın alınan üründen memnun kalınması için yoğun çaba sarfediyor. Bizim için pantolon; sadece bir pantolon değildir. Aynı zamanda bir tutkudur. Çünkü biz her pantolonu tasarım ve üretim aşamasında canlı olarak yaşıyor, Onun heyecan verici macerasını hissediyoruz... Ecer ailesi olarak mesleğimizi çok seviyoruz.

 

 

 


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR